KUP TERAZ / WYKORZYSTAJ PÓŹNIEJ

KUP TERAZ / WYKORZYSTAJ PÓŹNIEJ

Jak to działa? Prosta sprawa!

Opłacasz teraz bilet wstępu: 

- bilet normalny: 12 zł 

- bilet ulgowy: 8 zł (dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia, emeryci i renciści i osoby z grupą niepełnosprawności po ukazaniu dokumentu uprawniającego do zniżki)

- bilet rodzinny: 33 zł ((2 osoby dorosłe + 2 dzieci do 16 roku życia lub 1 osoba dorosła + 3 dzieci do 16 roku życia)

wpłacając daną kwotę na konto PKO BP 27 1020 3668 0000 5502 0496 8840, w tytule przelewu wpisując VOUCHER-PTT, imię i nazwisko, adres e-mail (możesz wysłać potwierdzenie przelewu na adres marketing@zamg.klodzko.pl potwierdzenie dokonania przelewu - nie jest to konieczne,a le uprości nam zadanie), a my na wskazany adres e-mail wyślemy voucher, który można będzie wykorzystać do końca 2020 r. 

 • Ciekawostki

  Codzienność kłodzkich mieszczan, surowe prawa oraz tajemnice. Po więcej ciekawostek sięgnij tutaj

  • Studnie miejskie

   Średniowieczne i wczesnonowożytne Kłodzko wyposażone było w kilkanaście publicznych i prywatnych studni czerpalnych, ulokowanych w obrębie murów miejskich i zabudowań na Górze Zamkowej (tam korzystano z pięciu studni: najstarsza pochodziła z 1393 roku i zwana była Tumską, a najgłębsza – Piekarska,była głęboka na ok. 60 m).

  • O zatruwaniu studni

   Będące jedynymi i pewnymi źródłami życiodajnej wody studnie były pilnowane i chronione, zwłaszcza w czasach wojennych. Studnie prywatne odgradzane były płotami w celu ograniczenia do nich postronnych osób. Tym niemniej jedna z legend podaje, że w 1806 r. doszło do zatrucia Studni Piekarskiej, znajdującej się na Górze Zamkowej w obrębie zabudowań fortecznych.

  • Publiczne egzekucje w Kłodzku

   Egzekucje publiczne w Kłodzku wykonywano od średniowiecza do XIX w. Stała szubienica w mieście była znakiem posiadania przywileju karania śmiercią tych, którzy wystąpili przeciw prawu i zasadom moralnym. Ostatnia egzekucja została tu wykonana w 1850 r.

  • Kaci kłodzcy

   Pojawienie się urzędu kata należy wiązać w wykształcaniem się sądownictwa i pierwszych kodeksów prawa niemieckiego. Pierwsze wzmianki o zawodowych katach pojawiają się w źródłach w XIII w., ale profesjonalizacja fachu katowskiego i regulacje z nim związane ewoluowały powoli. 

  • Kary

   Od XVI w. przestępstwa karano coraz surowiej i z dużym okrucieństwem. W procesach inkwizycyjnych dopuszczano tortury. Obok coraz popularniejszych w XVI w. procesów inkwizycyjnych za szczególnie szkodliwe społecznie uznane zostały przestępstwa przeciw moralności.

 • Info
 • Podziel się

  Udostępnij w mediach społecznościowych

 • Wizyty

  Odwiedzin wszystkich 26769, odwiedzin dzisiaj: 182

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com